Zabieg usunięcia polipa endometrialnego

Dzień Dobry, Kilka dni temu miałam zabieg usunięcia polipa endometrialnego. Cały czas byłam przekonana, że będę mieć zabieg histeroskopii zabiegowej. Na karcie informacyjnej jest napisane Hysteroscopia diagnostica. Abrasio fractionalis uteri (H-P). Czyli rozumiem, że miałam histeroskopię jedynie diagnostyczną, a później łyżeczkowanie? Czy to jest często stosowana praktyka? Nadmienię, że jeszcze nie rodziłam.

Aleksander Ropielewski

Była to histeroskopia zabiegowa, a przy okazji diagnostyczna. Łyżeczkowanie macicy jest zabiegiem. Nie jest to rzadki rodzaj postępowania. Zawsze lekarze kierują się dobrem pacjenta i wskazaniami medycznymi.