Zabieg usunięcia polipa szyjkowego i wynik badania histopatologicznego

Witam serdecznie. Dnia 02.03.16r miałam zabieg usunięcia polipa szyjkowego. Dzisiaj (14.03.16) odebrałam wynik badania histopatologicznego, na którym jest napisane: 1.polypus glandularis cysticus cervicis partum in statu epidermisationis 2. Fragmenta polyposa mucosae endocervicis. Endocervicitis. 3. Endometrium in stadio proliferationis. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu znaczenia. Do lekarza nie mam jak pójść, więc chciałabym się dowiedzieć czy są powody do niepokoju.

1-polip szyjki macicy
2-fragmenty polipa wewnątrzszyjkowego, zapalenie kanału szyjki macicy
3- endomterium / błona sluzowa macicy/ w stadium profilferacji