Zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej a powrót do pełnej sprawności

witam w srode mialem robiona operacje przepukliny pachwinowej z prawej strony z uzyciem siatki. mam pytanie czy po miesiacu bede mogl juz normalnie dzwigac bo pracuje jako tokarz i czasami dzwigam ciezkie rzeczy, pozatym do dnia dzisiejszego czuje bol czy to normalne ?

Witam.
Pełną sprawność po tej operacji osiąga się po około 3 miesiącach. Przez ten okres dźwiganie nie jest zalecane. Siatka musi się wgoic w tylną ścianę kanału pachwinowego.
Dolegliwości bólowe także są przejściowe i normalne po tym zabiegu.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Nie widziałem wielkości przepukliny , nie znam zakresu , przebiegu ani efektu końcowego operacji - NIE MOGĘ WIEC ODPOWIEDZIEĆ AUTORYTATYWNIE NA PANA PYTANIA!!! Proszę zgłosić się z tymi pytaniami do operatora , który winny był udzielić panu wszystkich tych informacji przy wypisie ze szpitala!!! zż