Zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej z użyciem siatki

Witam, przed dwoma dniami przebyłem zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej z użyciem siatki z lewej strony. Niestety wciąż wyczuwam w lewej mosznie jakby pozostałości przepukliny (wyczuwam to samo co przed operacja). Przy lekkim uciskaniu słychać jakby lekkie "bulgotanie" gdy treść się przemieszcza. Czy to się schowa automatycznie po jakimś czasie, czy możliwe że jest konieczna ponowna operacja? Treść znajdująca się w mosznie jest dość spora, powiększając mosznę dwukrotnie, wygląda jakbym ciągle miał niewielką przepuklinę...

Jest Pan świeżo po zabiegu. To dopiero druga doba. Proszę się nie martwić. To co Pan wyczuwa w mosznie to zapewne pogrubiały powrózek nasienny (w obrzęku) i tkanki miękkie worka mosznowego. Na pewno przepuklina jest zaopatrzona i już jej nie ma. Taki stan jest typowy po takiej operacji. Obrzęki powoli zaczną ustępować po około tygodniu do dwóch po zabiegu. Dobrze, gdy po zabiegu tego typu nosi się obcisłe majtki i w czasie odpoczynku unosi wysoko worek mosznowy (np. mały ręczniczek pod mosznę w czasie leżenia). Oczywiście postępowanie i kontrola w Poradni Chirurgicznej według zaleceń lekarza prowadzące ze szpitala.