Zabieg usunięcia torbiela a łyżeczkowanie

Witam, mam torbiel na macicy i nie działającą już od 4 miesięcy Mirenę. Sznurki się schowały do środka. Nie można jej wyjąć. Możliwe ze będę miała zabieg. Mam iść na kontrolę w Grudniu. Moja lekarz powiedziała, że może będę miała usunięcie torbiela i łyżeczkowanie. Nie dało by się jakoś inaczej? Boję się ze usuną mi macice. Jak przebiega taki zabieg? Jest pod narkozą? Czy będę potem mogła mieć dzieci? Czy muszę szczepić się na żółtaczkę przed zabiegiem? jak długo w szpitalu?

- Jeśli ginekolog nie widzi innej możliwości, a ma najwięcej informacji na temat stanu Pani narządu rodnego to niestety nie da się inaczej.
Boję się ze usuną mi macice. Jak przebiega taki zabieg?
- To najczęściej wykonywany zabieg przez pochwę do wnętrza macicy i nie wymagający wycięcia macicy.
Jest pod narkozą?
- Tak, z reguły wykonuje się ten zabieg w znieczuleniu ogólnym, krótkim, dożylnym. A więc wykonywany jest bezboleśnie.
Czy będę potem mogła mieć dzieci?
- Taki zabieg nie powinien skutkować w przyszłości wystąpieniem bezpłodności.
Czy muszę szczepić się na żółtaczkę przed zabiegiem?
- Nie ma takiego obowiązku. Każdy zakład opieki zdrowotnej powinien zapewnić Pani pełną ochronę przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby.
jak długo w szpitalu?
- Z reguły około 2-3 dni