Zabieg usunięcia zwapnienia w piersi

witam, moja mama 56 lat. przed wczoraj przeszła zabieg usunięcia zwapnienia w piersi. ( było to niewielkie). Onkolog nie robił biopsji, dopiero teraz pobrano ten wycinek do badań. Jakie prawdop., że to zwapnienie mogło mieć stadium raka? Bardzo się boję o mamę. W usg nie wykryło typowych guzów, tylko zwapnienie. Dodam, że ciocia mamy 14 lat temu miała odrazu guza piersi złośliwego, ale wyleczyli go.

Trudno określić i rokować bez wyniku badania histopatologicznego po usuniętym ognisku zwapnienia w sutku. Z reguły takie ogniska mają charakter pozapalny lub nowotworowy - pół na pół. Konkretnie będzie można coś napisać po wyniku badania histopatologicznego.