Zabieg usunięcia żylaka odbytu II stopnia

Witam, Stwierdzono u mnie żylak odbytu II stopnia, moje pytanie jaki zabieg będzie najlepszy w tym wypadku?Czytałam, że istnieje kilka różnych rodzajów zabiegów. Proszę o pomoc.

Rzeczywiście istnieje kilka rodzajów zabiegów w zakresie hemoroidów. Co do rodzaju zabiegu musi zadecydować chirurg, który Panią badał ponieważ uzależnione jest to od zakresu, dokładnej lokalizacji i rodzaju hemoroidów. Dlatego to pytanie trzeba zadać chirurgowi, który będzie kierował na to leczenie (II stopień tak na prawdę nie wymaga bezpośredniego leczenia zabiegowego).