Zabieg usuwania wypukłego pieprzyka

witam 06,06 mam zabieg usuniecia pieprzyka ktory jest wypuklu i dwubarwny z brazowa obwodka. usunie go dermatolog. strasznie sie boje czarniaka. czy to prawda ze dermatolog nie usuwa podejrzanych znamion tylko od razu wysyla do chirurga onkolog w domu mam roczna corke. nikt o demnie nie mial tego raka ale byl rak zoladka i prostaty. odkad wiem o usunieciu wzdaje mi sie ze skora mnie swedzi i obramowka rosnie. jaki jest proces leczenia

Nie potrafię odpowiedzieć nie widząc zmiany! W każdym razie, wg. standardów światowych , zmiana powinna być usunięta chirurgicznie w całości z marginesem ok. 1 mm (biopsja wycinająca) i poddana badanu histopatologicznemu!!! Nie wiem , czy prowadzący dermatolog umie usunąć zmianę chirurgicznie w całości , tzn. z marginesem ok.1mm , zalożyć szwy i preparat wysłać do badania histopatologicznego!!! zz

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - nie ma się Pani czego bać - zabieg jest 20 minutowy w znieczuleniu. Potem usunięty fragment jest badany histologicznie Wynik po 2-3 tygodniach,
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrologa, Kraków