Zabieg wycięcia i zszycia dolnej wargi

Witam, Moja córka ma niedługo zabieg wycięcia i zszycia dolnej wargi (szwy rozpuszczalne). Jest to rzadka wada tzw van der woude. Obawiam się jednak, że coś pójdzie nie tak. Czy mogą wystąpić jakieś powikłania? Jeżeli tak to jakie oraz czy blizna będzie bardzo widoczna?

Takie pytania zawsze należy zadawać chirurgowi, który będzie wykonywał zabieg, który wie jakimi technikami chirurgicznymi będzie operował. Najczęstszymi powikłaniami związanymi z ranami jest ich nieprawidłowe gojenie (np. rozejście się rany), krwiaki w ranie, zakażenie rany. A co do blizny zawsze powstaje po ranie tylko kwestia jak będzie duża co w głównej mierze uzależnione jest od techniki zabiegu.

Nie znam stopnia rozwoju choroby i planowanego rodzaju operacji - nie mogę wiec wypowiedzieć się autorytatywnie!!! Proszę wszystkie wątpliwości omawiać z operatorem!!! zż