Zabieg wycięcia torbieli pilonidalnej z przetokami i wyciek płynu surowiczego z rany pooperacyjnej

Witam, 13 maja miałem y zabieg wycięcia torbieli pilinidalnej z przetokami. Jednak niepokoi mnie wyciek płynu surowiczego z rany pooperacyjnej. Jestem aktualnie po zdjęciu szwów i jak już wcześniej pisałem wycieka z rany bardzo duża ilość płynu surowiczego o nieprzyjemnym zapachu. Kilka razy dziennie zmieniam opatrunki czasem płyny jest tak dużo, że przecieka przez opatrunek. W trakcie kontroli lekarz stwierdził że jest dość dobrze. Kiedy powinienem zacząć się niepokoić ty wyciekiem ?

Leczenie torbieli pilonidalnej najczęściej trwa długo (tygodnie) bez względu na rodzaj wykonywanego zabiegu. Konieczne są regularne kontrole lekarskie - ocena miejscowa; może też być konieczne zastosowanie specjalistycznego opatrunku pochłaniającego wydzielinę w miejsce zwykłej gazy.