Zabieg wycinania nieokreślonego pochodzenia guzka z mięśnia przywodziciela długiego

Witam! Mam pytanie z dziedziny chirurgii/zaopatrzenia ortopedycznego. Za tydzień będę mieć zabieg wycinania nieokreślonego pochodzenia guzka z mięśnia przywodziciela długiego- w przychodni, w znieczuleniu miejscowym. Guzek znajduje się ok.2 cm od kości łonowej i ma wymiary ok 2x3cm. I tu moje pytanie-zastanawiam się czy po zabiegu należałoby odciążać jakoś ten mięsień? Czy będę w stanie wrócić do domu sama komunikacją miejską? Czy może przydadzą się jakieś kule na parę dni?

Zabieg w tym miejscu nie powinien wpływać na motorykę ciała. Decyzję co do powrotu i jakim środkiem transportu podejmie Pani po zabiegu i konsultacji z lekarzem. Wszystko zależy od Pani samopoczucia.

Witam. Jak wynika z opisu guzek jest dość sporych rozmiarów. Wskazane będzie oszczędzanie kończyny. Na powrót do domu proponuję zamówić znajomego z samochodem, kule raczej nie będą potrzebne.