Zabieg wyłyżeczkowania torbiela pinonidalnego

Witam, dzisiaj wyszłam ze szpitala. W środę miałam zabieg wyłyżeczkowania(tak usłyszałam) torbiela pinonidalnego. Ordynator powiedział,że jeszcze czeka mnie operacja... Czy ona jest konieczna? A drugie moje pytanie brzmi, czy mogę stosować coś innego niż Nadmanganian Potasu? Ponieważ pielęgniarka powiedziała mi, że mam ropuszczać tabletkę i przez chwile siedzieć okroczem nad parą. Wolałabym jednak inną metodę, ponieważ jest to niewygodne. Czy można coś innego odkażającego stosować?

Witam. Niestety torbiel pilonidalna to wrodzona przypadłość, którą można wyleczyć radykalnie usuwając całą jej torebkę. Po wyłyżeczkowaniu - zapewne została otwarta z powodu zropienia - torebka w większości pozostaje i torbiel odrośnie. Do wnętrza po wycięciu i gojeniu "na otwarto" zalecam sorbalgon do rany, po odkażeniu octeniseptem i przykryciu zewnętrznym opatrunkiem, Nasiadówki niewiele zmienią z zastrzeżeniem roztwór nie może być zbyt silny - lekko różowy. Lepiej w postaci przymoczki niż siadania w misce.