Zabieg zespolenia kości piszczelowej gwoździem śródszpikowym

Miesiąc temu przeszedłem zabieg zespolenia kości piszczelowej gwoździem śródszpikowym złamaną mam również kość strzałkową. Za dwa tygodnie mam mieć kontrolne prześwietnie. Czy jeśli zrosty będą zadowalające to będę mógł delikatnie obciążać nogę ? Będzie mi to pozwalało na jazdę samochodem ? Czy zakup buta ortopedycznego pozwoli mi na bezpieczniejsze wciskanie sprzęgła i delikatne "chodzenie"

Szanowny Panie, jeżeli operacja i okres pooperacyjny przebiegły prawidłowo to po wykonaniu rtg kontrolnego po 6 tyg. od zabiegu ( kontrola ustawienia i ew. ocena zrostu) można rozpocząć delikatne osiowe obciążanie złamanej kończyny w asekuracji kul łokciowych ( max. do 20%masy ciała). Po 6 tygodniach raczej odradzał bym prowadzenie samochodu z manualną skrzynią biegów. Decydująca będzie jednak opinia ortopedy, który Pana operował i będzie przeprowadzał kontrole. Jeżeli gwódź jest blokowany ( w anatomicznym ustawieniu odłamów) - używanie buta ortopedycznego jest zbędne. Wiążącej odpowiedzi na Pana pytania można udzielić po zbadaniu Pana oraz wykonaniu rtg kontrolnego. Mam nadzieję, że kinezyterapia (ćwiczenia) już sa wdrożone ? Pozdrawiam