Zabieg zespolenia żuchwy a płynne pokarmy

Syn ma 34 lata i będzie miał zabieg zespolenia żuchwy za pomocą płytki tytanowej.Jak długo po zabiegu będzie jadł tylko płynne jedzenie. Czy długo po takim zabiegu utrzymuje się ból, bo teraz założono mu jakieś szyny ale widzę, że bardzo cierpi.Pozdrawiam.

Proszę omówić te sprawy z operatorem!!! Ja za mało wiem o przyczynie operacji,jej przebiegu i efekcie końcowym , abym mógł odpowiedzieć autorytatywnie!!! zż