Zabieg zwężenia górnego odcinka przewodu pokarmowego

Posiadam stenoze zbliznowacenia na opuszce, pokarm nie przedostaje mi się z żołądka dalej. W ostatnich tygodniach nic nie jem, jestem dokarmiany sondą dojelitowo. Jak wcześniej jadłem to zwymiotowałem, założyli mi sondę i po 3 tygodniach wszystko było ok, ale po upływie ok. 3 tygodni znów zacząłem wymiotować i w szpitalu drugi raz założono mi sondę i obecnie już jestem z nią jakieś 2 tygodnie, by mnie przygotować i wzmocnić do operacji. Boje się strasznie tej operacji. Czy istnieje jakaś inna metoda by uniknąć tego?

Niestety, ale aby ostatecznie zabezpieczyć Pana przed niedrożnością, uzyskać trwały i sprawny pasaż pokarmu to jedynie operacyjne leczenie może przynieść pozytywny efekt. Żaden inny sposób leczenia nie będzie skuteczny. Niestety musi się Pan poddać temu zabiegowi, bo ten zabieg zapewni Panu normalne życie. Zabieg będzie polegał na ominięciu miejsca zwężenia górnego odcinka przewodu pokarmowego. Będzie na pewno polegał na zespoleniu pierwszej pętli jelita cienkiego z żołądkiem przez co ominie się dwunastnicę i jej zwężenie. Pokarm swobodnie będzie przechodził z żołądka do jelit. To standardowe postępowanie. Proszę takiego sposobu leczenia się nie obawiać. Tylko takie leczenie jest dla Pana najkorzystniejsze i raczej innego sposobu nie ma. Sonda to tylko doraźne postępowanie.