Zabieg żylaków odbytu

Dzień dobry. sześć dni temu miałam robiony zabieg dghl na hemoroidy 2 stopnia. jak długo trzeba czekać aż znikną , ponieważ na zewnątrz mam dalej widoczne niewielkie guzki. czy te guzki podwiązane wewnątrz mają wpływ na wygląd tych na zewnątrz?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! DGHL jest to technika wykorzystująca zjawisko Dopplera, która polega na zamknięciu naczyń hemoroidalnych. Na pełne efekty zabiegu należy jednak poczekać nawet kilka tygodni. Dlatego też wskazane jest badanie kontrolne po 1-6-12 tygodniach od zabiegu. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który wykonywał zabieg.