Zabiegi IPL a stosowanie kremów z filtrem

Witam. Przez całe lato prawdopodobnie będę pracował pod gołym niebem na słońcu przez 8-10godzin. Mam robione zabiegi IPL, czy przed tą pracą powinienem zrobić sobie przerwę z zabiegami? Co ile godzin powinienem nakładać krem z filtrem? Oczywiście krem ma filtr 50 i chroni przed UVA i UVB. Czy to prawda, że po zabiegu nie powinienem się wysilać? Jeżeli bym zrobił zabieg w piątek to w poniedziałek mogę już przystąpić do pracy fizycznej? Dziękuję i pozdrawiam.

Proszę stosować kremy z filtram SPF 50 co 3 godziny uzupełniając je je teraz w okresie po zabiegach.Istnieją nowoczesne aparat IPL robiące zabiegi na skórze opalonej tak więc może Pan się leczyć p zakończeniu pracy nawet gdy opali się Pan.Jednak w czasie silnej ekspozycji na słońce będzie bezpieczniej przerwać kurację.

Witam
Dla bezpieczeństwa lepiej będzie zrobić co najmniej 2 tygodniową przerwę od zabiegów IPL, zanim rozpocznie Pan pracę na zewnątrz. Filtry należy nakładać co 3 godziny. Najlepiej kosmetyki apteczne z SPF 50 ( najlepsze będzie połączenie filtru mineralnego z chemicznym i podwójna ochrona UVA i UVB ). Jeżeli ma Pan usuwany rumień lub naczynia, warto wstrzymać się z intensywnym wysiłkiem fizycznym co najmniej 5-7 dni.