Zabiegi IPL w obrębie twarzy a okulary ochronne

Witam, Często wykonuję zabiegi IPL w obrębie twarzy. Czy zawsze nalezy mieć okulary ochronne czy wystarczy zamknąć oczy? Jak bardzo to światło jest to szkodliwe dla wzroku?

To jest kwestia bezpieczeństwa. Lepiej chronić wzrok przed uszkodzeniem niż lekceważyć ewentualne zagrożenia. Pacjent powinien zawsze (!) mieć zabezpieczony dodatkowo wzrok przy terapii laserem lub IPL. Impuls światła, w zależności od gęstości mocy, długości fali, długości impulsu może uszkodzić również elementy narządu wzroku. Nawet jak zagrożenie jest małe to po stronie wykonującego zabieg jest daleko idące chronienie przed ewentualnym uszkodzeniem narządu wzroku pacjenta.