Zabiegi kosmetyczne dla cery tłustej trądzikowej

Dzień dobry , mam twarz o cerze tłustej trądzikowej wystepuja na niej przebarwienia i widoczne są otwarte pory jakie zabiegi kosmetyczne mozna wykonac na tego typu cerze

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
umiejętnie przeprowadzona terapia cery tłustej to pole do popisu specjalisty. Priorytetem dla Pani powinna być wizyta u kosmetyczki, która zaleci odpowiedni rodzaj pielęgnacji po uprzednim obejrzeniu zmian.
Zalecałabym rozpocząć od peelingu kawitacyjnego w połączeniu z maską normalizującą, co oczyści skórę i przygotuje ją do dalszych zabiegów. Następnie konieczne może okazać się dogłębne oczyszczenie cery. W zależności od stopnia nasilenia zmian, ilość zabiegów powinna wynosić 3-8. Serię zabiegów przeciwtrądzikowych powinny zakończyć zabiegi wspomagające redukcję przebarwień, np złuszczające peelingi medyczne.

Dzień dobry,

O skórę tłustą z tendencją do trądziku należy dbać z należytą starannością. Warto pamiętać, że pielęgnacja domowa powinna być przedłużeniem tej gabinetowej. Proponuję zatem udać się do specjalisty, który podejdzie do problemu holistycznie - dobierze zabiegi, których wymaga skóra i opowie jak dbać o nią w warunkach domowych.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska