Zabiegi operacyjne a ciąża i poród

Jestem w ciąży. Za sobą mam kilka operacji, w tym 4 operacje usunięcia perlaka z ucha środkowego i 2 operacje przeszczepu kości z biodra do wyrostka zębodołowego. Chciałabym zapytać czy przebyte operacje mają jakiś wpływ na poród? Czy mogę rodzić naturalnie czy raczej cesarka? Nie chciałabym, aby podczas porodu na przykład uszkodziła mi się błona bębenkowa, która już była rekonstruowana.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest konsultacja laryngologiczna, po badaniu będzie można określić ewentualne przeciwwskazania do porodu naturalnego.