Zabiegi rehabilitacyjne na skoliozę i lordozę kręgosłupa

Witam, prosze o rade w jaki sposob iz jakich zabiegow rechabilitacyjnych moge skorzystac przy : Prawostronna skolioza kregoslupa L, miernie nasilona. Ograniczenie lordozy kregoslupa L. Przewezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S1. Jestem kobieta lat 42, z otyloscia i nadcisnieniem. Pozdrawiam i z gory dziekuje za rade. Agata.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja z lekarzem rehabilitantem. Muszą być dobrane odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe.

Witam,

Niestety zabiegi z zakresu fizykoterapii nie wiele tutaj pomogą. Z całą pewności zastosowane powinny być indywidualne ćwiczenia, dopasowane do Pani wady. Często również wykorzystuje się metodę PNF. Czas wymagany dla osiągnięcia poprawy jest zależny od tego jak wielka jest skolioza oraz od kiedy ma Pani ten problem.