Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabiegi specjalistyczne na cellulit

Czy w przypadku chudej osoby, która jest aktywna fizycznie i mimo wszystko posiada cellulitis skuteczne są tylko zabiegi specjalistyczne w gabinecie? Czy koszt takich zabiegów jest z góry określony, czy różni się w zależności od ustaleń?
ponad rok temu

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

Lek. Małgorzata Horbaczewska Stażysta/Rezydent, Kielce
82 poziom zaufania

Witam,
W walce z cellulitem oprócz ćwiczeń fizycznych ważną rolę odgrywa również pielęgnacja skóry. Przede wszystkim warto systematycznie wykonywać gruboziarniste peelingi, po których należy wklepać krem ujędrniający. Należy również wyeliminować z diety potrawy tłuste, zmniejszyć ilość soli i ostrych przypraw, które zatrzymują w organizmie wodę oraz zaopatrzyć się w jak największą dawkę świeżych warzyw i owoców. Oczywiście w walce z uporczywymi zmianami dużą rolę odegrać mogą profesjonalne zabiegi i masaże. Ich koszt nie jest z góry ustalony, zależy od gabinetu który je wykonuje. Zawsze warto porozmawiać z osobą specjalizującą się w tego rodzaju procedurach o całościowym koszcie kuracji i efektach jakiś się można spodziewać. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
umów wizytę 0

Raczej tylko zabiegi specjalistyczne mogą mieć pozytywny skutek na cellulitis. Oczywiście koszty takich zabiegów są różnorodne i zależą od wielu czynników (głównie od gabinetu).

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety