Zabiegi usunięcia nadmiernego owłosienia twarzy przy hirsutyzmie i PCOS

Witam zwracam się z pytaniem czy wykonują z dostępnych lekarzy któryś zabiegi na owlosienie twarzy mam hirstucyzm PCOS... Mam jasne grube włoski na calej twarzy są one takie same jak u mężczyzny tylko ze jasne byłam u ginekologa dostałam saszetki które miały zabielic jajniki żeby nie wytwarzaly tyłu męskich hormonów i włoski nie rosły lecz to nic nie pomaga.. Widziałam jednak film pod tytułem " łabędziem być " i tam wykonywali takie zabiegi czy ktoś już pomyślnie poddał się takiemu zabiegowi

Dzień dobry,

Jeśli chodzi o leczenie hirsutyzmu to skuteczne są zabiegi fotoepilacji, ale dość drogie. Z kolei leczenie farmakologiczne hirsutyzmu wymaga niestety czasu. Na efekty zwykle trzeba zaczekać kilka miesięcy. Warto jednak wcześniej ustalić przyczynę i określić nasilenie hirsutyzmu, zwłaszcza jeśli zmiany pojawiają się nagle lub szybko nasilają się.
Tutaj znajdzie Pani skalę:
http://www.medexpress.pl/start/kiedy-wlosy-u-kobiet-staja-sie-problemem/59737/
Można również spróbować środków stosowanych zewnętrznie - np. eflornityny (Vaniqua) lub przepisanych przez lekarzy maści recepturowych - niestety efekty również wymagają cierpliwości. Przy PCOS pierwsze efekty leczenia farmakologicznego pojawiają się zwykle dopiero po kilku miesiącach. Jeśli zależy Pani na czasie, warto rozważyć fotoepilację.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz