Zabieranie kosmetyków przez 6-latkę

Dzień dobry. Jestem 18 latką. Moja siostra ma 6 lat i ciągle zabiera mi kosmetyki. Co jej powiedzieć żeby już mi ich nie zabierała ?

A co zyskuje zabierając Pani kosmetyki? Być może Pani uwagę? Warto poszukać przyczyny i na nią zadziałać. Dodatkowo warto mówić o tym, jak się Pani czyje gdy to robi, stawiać jasne granice, mówić czego Pani od niej oczekuje, a czego sobie nie życzy. Pytać także o to siostrę, nawet jeśli wydaje się mała.

Witam, porozmawiać czemu to robi, że to ci sprawia przykrość, że nie można brać rzeczy bez pozwolenia. Porozmawiać razem, również z rodzicami co w tej sytuacji można zrobić. Siostra próbuje cię naśladować, jesteś od niej starsza. Zastanów się jak ty zachowywałaś się w jej wieku, co by ci pomogło.
Pozdrawiam serdecznie