Ząbkowanie a problemy ze snem u dziecka

Witam, Mam 10 miesięcznego syna do tej pory przebudzal się kilka razy 3-5 razy kiedy przy zmianie pozycji sobie usiądzie lub placze ale przez sen. Nigdy nie był nawet wyciągamy z łóżeczka tylko otulany kołderką i poglaskany szedł spać ponownie. Problem zaczął się ok 2 tygodnie temu po wyjściu ząbka. Śpi bardzo niespokojnie kreci się i rzuca po łóżeczku budząc się ok 30 razy w nocy. Sama jestem w 10 tyg ciąży i jestem wyczerpana bezsennymi nocamiŻaden ząb już mu nie idzie. Co może być przyczyną?

prosze przeanalizować co jeszcze zdarzyło sie przed 2 tyg. czy nie zaczął oglądac tV ? dzieci bardzo intensywnie śnią i sa wtedy bardzo niespokojne, Czy miał wprowadzone coś nowego do jedzenia na kolacje lub podwieczorek? może źle to trawi? ma bóle brzuszka? a nie ma zatkanego noska? lub dusi sie przerośniętym 3 migdałkiem? czy chrapie? oddycha noskiem?