Ząbkowanie oraz wymioty u dziecka

Mam pytanie moj syn 0 misiecy zabkuje. Od tygodnia ma slaby apetyt lecz dzis od rana wymiotuje rano 3 razy na czczo zolcia apotem kolejne 2 po sniadaniu i obiedzie.Nie chce prawie pic.Jest tez nie biegunki nie ma temp.36.5 Chce tylko spac.Co am robic ...poczekac do jutra czy jechac do lekarza dodam tylko ze nawadniam go jak tylko moge woda i lekka herbata .Prosze bardzo o porade.

Pani dziecko jest zdecydowanie za małe na ząbkowanie (chyba, że podczas wpisywania popełniła Pani błąd i dziecko jest starsze). O ile podwyższona temperatura, brak apetytu i ogólne rozdrażnienie to typowe objawy ząbkowania, o tyle nie powinno się ono objawiać wymiotami. Sugerowałabym zatem nie czekać nadzwyczajnie tylko udać się do lekarza prowadzącego.