Zabrudzenia na skórze w miejscu noszenia złotej biżuterii

Witam. od pewnego czasu zauważyłam na swojej skórze dziwne "zabrudzenia" , które pojawiają się w miejscach w których noszę złotą biżuterię.Od łańcuszka mam takie ciemne ślady, że niekiedy wyglądam wręcz jakbym była pobita bo miejsca mam aż sine.Dodam,że biżuteria jest z prawdziwego złota - nie jest to żadna tania podróbka przypominająca złoto. Nie choruję na żadne przewlekłe choroby, mam jedynie problem ze zbyt dużym stężeniem prolaktyny. Jaka może być tego przyczyna ? Czy powinnam się martwić ?

Dzień dobry,

Przyczyna ,,brudzenia" złota jest ściśle związana z próbą i ilością złota w złocie. Jeśli w złocie są domieszki innych metali, mniej szlachetnych to bywa tak, że cienka warstwa złota stopniowo się ściera, aż dochdzi do warstwy gorszego stopu, który zaczyna brudzić (związki zawarte w biżuterii takie jak miedź, cynk itp wchodzą w reakcję ze związkami chemicznymi wydzielanymi wraz z potem).

Pozdrawiam serdecznie.