Zaburzenia autystyczne a nietolerancja pokarmowa

Witam,mój ponad dwuletni synek wykazuje pewne zachowania autystyczne - jestem umówiona w poradni zajmującej się diagnozą w tym kierunku.Mój synek jest dość kontaktowy,często się uśmiecha,całuje.Często miewa biegunki,wzdęcia,gazy - może to nietolerancja pokarmowa?Jest niski jak na swój wiek i ma niedowagę.Czy celiakia lub inny rodzaj nietolerancji pokarmowej może powodować zachowania podobne do autystycznych: zaburzenia koncentracji,nadpobudliwość,zachowania agresywne,trudności z uczeniem się?

Dzień dobry.
Niestety nie jestem lekarzem i nie mogę udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Mam nadzieję, że wizyta u lekarza przyniesie więcej informacji i pomocy.
Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepiej zrobić testy w kierunku nietolerancji pokarmowej i wyeliminować te pokarmy, których organizm może nie tolerować. Potem przebadać dziecko w kierunku autyzmu i jeśli diagnoza się potwierdzi to jak najszybciej rozpocząć terapię. Sama dieta nie wystarczy by pozbyć się pewnych zachowań.
Pozdrawiam AM