Zaburzenia błędnika, wyciek z piersi, przytycie, nieregularne miesiączki i problemy ze skórą a hormony

Mam niecałe 20 lat. Od 2 lat choruję na zaburzenia błędnika. Brałam różne leki np.metoclopramidum.Po nim miałam wycieki z piersi, przytyłam 15 kilogramów w ciągu pół roku. Od kilkunastu miesięcy mam nieregularne miesiączki. Zdarzają się wahania do 8 dni. Poza tym mam problem ze skórą. Trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory, mało elastyczna skóra. Rozdwajają mi się paznokcie. Moje pytanie: czy może to być spowodowane hormonami?Jest sens udać się z tym do lekarza?Jakiego?

Witam,

Proszę udać się do endokrynologa, zleci odpowiednie badania i coś doradzi. Metoclopramid zwiększał Pani stężenie prolaktyny, dlatego miała Pani wyciek wydzieliny z piersi. Koniecznie należy Panią zbadać oraz wykonać badania hormonalne, aby wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz