Zaburzenia cyklu miesiączkowego i stosowanie Duphastonu a wykonanie badań hormonalnych

Od kilku lat zmagam się z zaburzeniami cyklu miesiączkowego, który właściwie zaniknął. Ostatnia przerwa trwała prawie pół roku. Obecnie jestem po dwóch cyklach z duphastonem, dzięki któremu(przy drugim podejściu)pojawiło się jedno 5dniowe, skąpe krwawienie. Niestety mam zrujnowany nastrój bo okropnie przytyłam. Nie chcę kontynuować terapii tymi tabletkami. Chcę zrobić badania hormonalne i iść do innego lekarza. Ile dni po zakończeniu serii tabletek mogę zrobić badania, aby nie były "oszukane" ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który na podstawie obrazu klinicznego zleci niezbędne badania.