Zaburzenia czucia nóg po zastosowaniu epidural podczas porodu

3 marca ubiegłego roku podczas porodu zastosowano u mnie epidural. Przez pare dni po znieczuleniu nie czulam nóg od pasa do kolan, nie moglam wyprostowac nóg, zginały się, minęło 11 miesiecy, jestem w stanie prostowac nogi i chodzic z wózkiem, ale bez wozka, bardzo ciężko, brak odruchów kolanowych, nie moge biegac, skakac, nikt nie chce mi pomoc.Czy to moze byc uszkodzenie nerwu udowego odcinka L4? Jest szansa na wyleczenie?nogi bardzo słabe, chodze jak robot. Mieszkam w anglii, zrozpaczona:(

Piotr Jurczyk

Witam. Pani objawy wskazują na przewlekłe schorzenie układu ruchu, niestety istnieje prawdopodobieństwo, że w wyniku znieczulenia zewnątrzoponowego. Celowe wydaje się badanie neurologiczne, ale z tego co się, orientuję, w Anglii większość kwestii zdrowotnych rozgrywa się w gabinecie GP. Myślę że należałoby u Pani wykonać badanie EMG z oceną przewodnictwa nerwów kończyn dolnych oraz, jeśli określi się wskazania po badaniu, także badanie obrazowe OUN np. rezonans magnetyczny. Pozdrawiam.