Zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane oraz strach przed zażywaniem leków

Zdiagnozowano u mnie zaburzenie depresyjne i lękowe mieszane, lekarz przepisał mi parogen i cloranxen. Wykupiłem dwa dni temu i do tej pory mam opory zażycia pierwszej tabletki. Boję się skutków ubocznych, których lista jest dość długa i zespołu serotoniwego. Dużo się na czytałem i boje sie że depresja mi się nasili. Jak sobie z tym poradzić? Czy po pierwszym zażyciu mogę odczuć te negatywne skutki brania leku?

Witam, proszę korzystać z pomocy lekarza psychiatry, leki stabilizują się jakiś czas w pierwszym tygodniu można odczuwać ,,gorzej" ich działanie z pewnymi dokuczliwymi objawami, lecz nie zawsze one występują, w każdej chwili może Pan jeśli nawet wystąpią powikłania po zażyciu leku skonsultować się z lekarzem w tej sprawie i omówić swój stan.Doradzam także podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie.

W przypadku depresji farmakoterapia jest konieczna. Warto zwrócić uwagę, że skutki uboczne nie występują u wszystkich pacjentów, a u niewielkiego procentu, a dodatkowo jest Pan pod kontrola lekarza. Jeśli waŧpliwości utrzymują się, proszę skontaktować się z lekarzem, który leki przepisał- wyjaśnienie ułatwi rozpoczęcie leczenia. Lekarz także powinien wiedzieć, że nie bierze Pan leków, gdyż w późniejszym czasie brak efektu będzie przypisywał złej dawce lub niedobraniu leku, zamiast objawom nerwicowym.
Koniecznie także proszę skorzystać z psychoterapii. Obok leków jest to podstawowa forma leczenia depresji i zaburzeń lękowych.

Witam,
w stanach zaawansowanej depresji leki są pomocnym wsparciem,gdyż podnoszą samopoczucie.W lżejszych stanach radzę połączyć to/może nawet zastąpić/psychoterapią,gdyż dzięki niej wprowadzisz trwalsze i świadome treści psychologiczne a przez to Twoje myslenie i odczuwanie zdarzeń nabierze innego wymiaru.Poznasz dzięki psychoterapii także mechanizm,dzięki któremu popadłeś w przygnębienie i sposób wydostawania się z niego.
To najlepsza dodąd metoda.
Pozdrawiam i zachęcam.