Zaburzenia depresyjne i niedoczynność przysadki a stosowanie leków SSRI

Cierpię na zaburzenia depresyjne. Do tego mam niedoczynność przysadki mózgowej poprzez gruczolaka, miałem 2 operacje i naświetlania. Przyjmuję testosteron omnadren 250 co 3 tyg. i sandostatin lar 30. Przed dostawaniem testosteronu brałem wszystkie ssri. Najlepiej działał seronil, niestety teraz podczas brania testosteronu żaden ssri nie działa, a z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. Jakie leki jeszcze mógłbym brać które nie gryzły by się z testosteronem? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Najlepiej będzie, aby zgłosił się Pan do lekarza prowadzącego, który będzie mógł najlepiej dobrać Panu lekarstwa po osobistej rozmowie na temat objawów, które Pan zaobserwował. Serdecznie namawiam do wizyty u lekarza. Pozdrawiam.

Witam Pana,
Dokonanie pełnej diagnozy przez internet jest niestety niemożliwe i ryzykowne. Nie wiem dokładnie ktore leki Pan stosował, substancje czynne w grupie SSRI są różne, a wybór preparatów bardzo szeroki. Proszę zwrócić sie do lekarza, który przepisał Panu obecny lek i który prowadzi Pana leczenie. Brak efektów działania preparatu jest wskazaniem do zmiany.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn