Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia depresyjno-lękowe a TK

od 2 miesięcy bolała mnie głowa z prawej strony. Zrobiono TK, wyszło prawidłowo inne badania również. Wczoraj schylając się do kosza uderzyłam tą stroną głowy w biurko. Im bardziej myślę o tym tym ból się nasila. Boję się, że coś mogło się stać. Głowa kłuje oraz pulsuje. Nie straciłam przytmności, bez wymiotów nudności itp. Leczę się na zaburzenia depresyjno lękowe. Od wczoraj skupiam się na bólu. Czy mogłam sobie coś uszkodzić ?
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Skupiając się na bólu, automatycznie go Pani wzmaga. Tak działa nasza głowa... Myślę, że zaburzenia lękowe wpływają na Pani odbiór bodźców. Polecam podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Witam,
Mówi Pani o zaburzeniach depresyjno-lękowych. Czy korzysta Pani z pomocy psychologa/psychoterapeuty? Być może pojawiły się u Pani zaburzenia psychosomatyczne, stąd ból głowy (skoro nic nie wykazano podczas badania TK).
Warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty, który pomoże Pani polepszyć swoje funkcjonowanie.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety