Zaburzenia depresyjno-lękowe i obsesyjne lęki

Witam, jestem osobą chorą na zaburzenia depresyjno-lękowe. Ostatnio nasiliły się u mnie obsesyjne myśli (natręctwa), do tego stopnia, że lekarz mi przepisał leki przeciwpsychotyczne, dokładniej lek Rispolept. Lekarstwo to ma mi pomóc dopóki nie zaczną działać leki podstawowe, dokładniej Paroksetyna, potem stopniowo będę odstawiać neuroleptyk. Moje pytanie dotyczy jednak Rispoleptu. Po jakim czasie są widoczne działania takiego leku? Czy brany na noc, działa on również w ciągu dnia?

Witam Pana. Pytania, które Pan zadaje o działanie leków proszę skierować do swojego lekarza prowadzącego Pana farmakoterapię. To bardzo ważne, żeby Pan posiadał jak najpełniejsze informacje. Ich brak może dodatkowo nasilać lęk i wpływać na zaostrzenie Pana objawów. Lekarz prowadzący jest moim zdaniem najbardziej kompetentną osobą od której może Pan oczekiwać odpowiedzi na ważne dla Pana pytania. Jako psychologa bardzo interesuje mnie czy oprócz farmakoterapii korzysta Pan z pomocy psychologicznej. Moim zdanie taka "dwutorowość" Pana leczenia może przynieść poprawę Pana zdrowia. Pozdrawiam Pana

Witam,
Jeżeli ma Pan rzeczywiście OCD, to Rispolept raczej nie będzie efektywnym lekiem (działa całą dobę). Należy cierpliwie czekać na efekt działania paroksetyny, która dodatkowo musi być stosowana w dość dużych dawkach - oczywiście pod kontrolą lekarza.
Pozdrawiam.