Zaburzenia depresyjno-lękowe oraz silne bóle głowy z nudnościami

Witam! Mam 25 lat jestem mężczyzną. Od kilku lat lecze się na zaburzenia depresyjno-lękowe. . Cierpie na silne bóle głowy z nudnościami. Mam też zawroty Mam też zaburzenie błędnika tzw. deficyt obwodowy. Na silne bóle głowy pomaga mi divascan. robiłem rezonans głowy i wyszło że mam konflikt naczyniowo-nerwowy przy otworach usznych nerwów 7 i 8. Jakie mogą być tego objawy co mam dalej z tym robić jak leczyć? Moja neurolog potraktowała mnie bardzo olewająco. Co mam dalej robić? Jakie leki brać?

Witam,
myślę, ze sprawę bólów głowy i dolegliwości neurologicznych warto jeszcze wyjaśniać z lekarzem, z tego co Pan pisze bierze Pan już lek na bóle głowy, który pomaga. Być może warto zapytać lekarza, który go przepisał o Pana dolegliwości, tak żeby Pan mógł lepiej zrozumieć ich mechanizm oraz metodę leczenia, co, jakie objawy mogą się z tym wiązać. Konflikt naczyniowo-nerwowy jest pewnym, raczej mało groźnym, rodzajem patologii, który może powodować pewne objawy, ale w sprawie szczegółów proszę pytać lekarza prowadzącego. Zawsze warto wiedzieć na ten temat jak najwięcej. Zrozumiałe jest, że takie czyste wyniki rezonansu, mogą budzić pewien niepokój, dzieje się tak dlatego, że nie ma Pan pełnego zrozumienia, wiedzy co to oznacza, o to należałoby zapytać lekarza, bo warto wiedzieć jak najwięcej o swoich dolegliwościach, ta wiedza zapewne Pana nieco uspokoi, to co nieznane zawsze budzi więcej niepokoju, natomiast oswojone już nie wydaję się takie groźne i to jest prawda ogólna. Nie twierdzę, ze Pan boi się swoich dolegliwości, jednak może być tak, że jakieś ziarenko niepokoju/niepewności pozostaje, warto to wyjaśnić . Bardzo zachęcam także do zadawania tego typu pytań swojemu lekarzowi prowadzącemu. Pisze Pan także o zaburzeniach depresyjno-lękowych, fakt ten może także potęgować tą niepewność co do swojego zdrowia, może być tak, ze u Pana łatwiej (w sytuacjach niepewnych) pojawiają się pewne myśli i interpretacje budzące niepokój/niepewność i są nieco bardziej uciążliwe niż u osób, które nie cierpią z powodu tego typu problemów. Także w pierwszej kolejności warto dopytać lekarza dokładnie o swoje dolegliwości, możliwe związane z tym objawy, sposób leczenia, tak żeby mieć lepszą ich jasność. Druga sprawą jaka warto zrobić to także zająć się swoimi dolegliwościami depresyjno-lekowymi. Nie pisze Pan nic o tym jak leczy zaburzenia depresyjno-lękowe, w ich przypadku bardzo ważna jest psychoterapia, mogła by pomóc w sytuacjach kiedy staje Pan przed sytuacją diagnozy schorzeń (tak jak w przypadku wyników tego rezonansu), to na prawdę ma znaczenie jak Pan te sprawy sam interpretuje. Zachęcam do psychoterapii, może bardzo podnieść jakość życia! Zapewne jeśli mniej niepokoju/niepewności będzie Pan odczuwał w związku ze swoimi dolegliwościami, łatwiej będzie o nich spokojnie i rzeczowo rozmawiać, tak z kolei też dzieje się w przypadku wszelkich schorzeń, nie bez powodu coraz częściej szpitale ogólne korzystają z pomocy psychologów. Pozdrawiam i zachęcam także do przemyślenia kwestii pomocy psychologa.