Zaburzenia depresyjno-lękowe u 36-latki

Mam stwierdzone zaburzenia depresyjno-lękowe, od 9 dni biorę Mozarin 10mg, doraźnie mam przepisana Hydroksyzynę 10 mg i mam ja brać teżna noc przez okres 3 tygodni z powodu bezsenności. 16 maja zaczynam terapię w poradni.Na majówkę chcielibyśmy wybrać się z mężem na Węgry, ale mam problem ponieważ w aucie łapią mnie właśnie najczęściej ataki panicznego lęku, mam wtedy straszne somaty, kołatanie serca i uczucie duszenia sie.Chcialam wziąć więc w dniu wyjazdu "zapobiegawczo" jakiś lek dodatkowy, wiadomo Mozarin jeszcze nie działa.Mam tę hydroksyzyne 10 mg i mam też Relanium 2 mg, które przepisał mi rok temu rodzinny , na czas lotu samolotem bo boje się latać. Nie wiem który lek wybrać.Wizyte u psychiatry mam dopiero 20 maja więc nie mam kogo zapytać.Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry. Przy atakach leku panicznego lepiej brać leki doraźnie. Skoro lekarz psychiatra przepisał Pani hydroksyzyne to ja trzymałabym się zaleceń. Uważam, że słusznie wybiera się Pani na terapię ponieważ przy zaburzeniach, które ma Pani stwierdzone najskuteczniejszą formą radzenie sobie jest psychoterapia. Daje to szansę na weryfikacje realnych źródeł lęku. To, co ważne to wiadomość, że lęk nie zabija a nas chroni w związku z czy życzę udanego urlopu.