Zaburzenia depresyno-lękowe, choroba Hashimoto a przyjmowanie antydepresantów

Witam. Choruję na zaburzenie depresyjno-lękowe od 2 lat, od lat mam też chorobę Hashimoto, niby hormony mam w normie przyjmuję euthyrox 125, ale nadal mam problem z psychiką. Przyjmowałam leki takie jak miansec, asertin, efevelon, spamilan, żaden mi nie pomógł, a nawet zaszkodziły. Jedynie miansec na noc biorę 10mg i mogę się wyspać :). Co mogę zrobić, aby sobie pomóc? Czy znów podjąć jakiś antydepresant, szczerze mówiąc boję się leków i tych skutków ubocznych. Proszę o radę.

Witam! W przypadku zaburzeń lękowo-depresyjnych zazwyczaj istnieją wskazania do przewlekłego stosowania farmakoterapii. Zdecydowanie namawiam Panią na wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie zostanie przeprowadzona odpowiednia diagnostyka. Lekarz prowadzący z pewnością zastosuje środki niwelujące skutki dotychczasowych działań niepożądanych leków
.