Zaburzenia derealizacyjno-depresyjne u 20-latki

Witam, mam problem natury psychicznej. Około 1,5 roku temu miałam zaburzenia derealizacyjno-depresyjne. Od około tygodnia znów mam dziwne myśli. Czuję się jakbym była jakaś odosobniona, oddzielona od wszystkich. Rozmyślam znów ciągle nad sensem istnienia, ludzie wydają mi się dziwni, myślę dlaczego żyję. Zastanawiam się czy wszystko wokół mnie jest realne. Staram się odepchnąć te myśli ale same wracają. Czy znowu mam nawrót tych zaburzeń? Powinnam iść do specjalisty czy czekać aż samo minie?

Witam
Samo nie minie. Objawy będą się nasilać.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
W leczeniu zaburzeń derealizacyjno -depresyjnych najlepsze rezultaty
przynosi połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, ewentualnie
podjąć terapię to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, jeżeli miała pani zdiagnozowane tego typu zaburzenia zachęcam do kontaktu ze specjalistą - psychologiem - psychoterapeutą. Pozdrawiam.