Zaburzenia erekcji a stosowanie leków na nadciśnienie

witam,mam28latproblem ze wzwodem,podnieceniem,brak porannych erekcji,dosc sporo sie masturbowalem,borykam sie z tym okolo roku,przelamalem sie idac do urologa zlecil badania,badania glikoza 84,66, chol 187,59, hdl d 39,22, hdl % 20,91, ldl 119,06, tg 146,55, lipidy calkowite 634,25, testosteron 709,04,psa II gen 0,688 i dal tabletki lekap 100mg,roznicy nie widze, kazal zmienic leki na nadcisnienie, bralem prostarium,i nedal,kardiolog zmienil mi na micardis80mg,wroci wszystko?pozdrawiam

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
leki na nadciśnienie bardzo niekorzystnie wpływają na potencje, może po zmienie wszystko wróci do normy
pozdrawiam

Ma Pan bardzo nowoczesne leki "nadciśnieniowe" polecane z zaburzeniach erekcji u osób z nadcisnieniem tętniczym.
Do takich leków należą :nebiwolol (Nedal) i telmisartan (Micardis).
Więcej o leczeniu trudno mówić, jak się nie zna sytuacji Pacjenta, czynników ryzyka naczyniowego związanych często z stylem życia.
Samo nadciśnienie powoduje często dysfunkcję erekcyjną.
Wymaga Pan regularnej opieki seksuologicznej.
Medycyna seksualna zazwyczaj radzi sobie z tymi problemami pod warunkiem skutecznego leczenia kardiologicznego i dobrej współpracy z Pacjentem.
Pozdrawiam. JW, Poznań.