Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia erekcji a uszkodzenie ciał jamistych

Witam, mam jeszcze jedno pyt-mam 23 lata i od dłuższego czasu zaburzenia erekcji,jednak dopiero ostatnio zauważyłem, że ciała gąbczaste i żołądź w pełni (chyba) wypełniają się krwią i są gorące w dotyku,natomiast ciała jamiste jakby w ogóle-górna część penisa jest zimna i jakby bardziej miękka. Wydaje mi się, że krew w ogóle nie dociera do ciał jamistych,czy jest to możliwe, że ciała gąbczaste się wypełniają,a jamiste w ogóle? Bo nie wiem czy to kwestia słabego dopływu czy może jakiś uraz ciał j
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Diagnostykę przepływu krwi w prąciu wykonuje się przy pomocy badania USG Doppler naczyń doprowadzających oraz odporowadzających krew do prącia. Zazwyczaj badanie wykonuje się po podaniu prostaglandyny, której zadaniem jest wywołanie spontanicznej erekcji. Jeśli nie był Pan konsultowany przez lekarza urologa, to od takiej wizyty należy zacząć. Celem wizyty będzie wstępna ocena ewentualnych zmian anatomicznych w obrębie prącia i wykluczenie poważniejszych patologii w tym zakresie.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Faktycznie ukrwienie ciała gąbczastego i ciał jamistych jest oddzielne, i jest możliwa patologia tak w napływie jak w odpływie krwi. Swoim pacjentom, szczególnie tym młodym albo po przebytych urazach prącia rutynowo wykonuję badanie Dopplerowe USG VEDI co pozwala często na ukierunkowanie dalszego leczenia urologicznego. Często istnieją warianty ukrwienia, ale też i nadmierny odpływ żylny z prącia przy prawidłowym napływie może dać efekt osłabienia napełnienia ciał jamistych.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety