Zaburzenia erekcji, dyskomfort w kroczu, lęk i obsesja na punkcie własnej sprawności

Mój problem dotyczy czasowych problemów z erekcją w wyniku dziwnej masturbacji. Mam 27 lat. Moim wielkim błędem z młodości była regularna masturbacja. Kilka lat wcześniej przeczytałem artykuł dotyczący masowania krocza dla osiągnięcia przyjemności. Kilkukrotnie od tamtego czasu zdarzyło się, iż po przyjemnych doznaniach w przeciągu kilku dni miałem problemy z osiągnięciem erekcji. W ciągu ostatnich 2 lat pojawił się dodatkowy problem z tym związany. Po tego typu praktykach odczuwałem coś bardzo dziwnego - mogę to opisać jako dziwny, niepokojący dyskomfort w okolicy krocza i penisa. Penis bardzo dziwnie reaguje na wszelkie bodźce, sprawia wrażenie "skurczonego", ma czerwonawe zabarwienie, tak jakby był bardzo mocno ukrwiony, ponadto uczucie jakiegoś dziwnego napięcia bądź drętwienia mięśni miednicy i członka. Do niedawna tego typu objawy ustępowały samoczynnie po tygodniu całkowicie, dlatego zaprzestałem definitywnie tego typu praktyk. Czytałem też o technice leżenia na boku ze złączonymi nogami (w podobnym kontekście) i wypróbowałem to tydzień temu. Od tego czasu problem nasilił się tak bardzo, że jestem przerażony. Najbardziej boli mnie to, iż moje życie seksualne z dziewczyną traci na tym ogromnie. Już kilka razy z tego powodu dochodziło do przykrych sytuacji i poczucia dziewczyny, że nie jest dla mnie w ogóle atrakcyjna, co jest całkowicie błędne. Boję się, że w najbliższym czasie może dojść do bardzo przykrej kłótni. Zaprzestałem wszystkich tych praktyk na zawsze. Zastanawiam się tylko, czy jest to problem natury organicznej, czy sam się psychicznie nastawiam na porażkę w łóżku i obsesyjnie myślę o mojej sprawności seksualnej (już od dłuższego czasu).
27 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

najprawdopodobniej nabawił się Pan zapalenia prostaty. Nie jest to pewne, ale warto jak najszybciej udać się do urologa w celu potwierdzenia diagnozy oraz zastosowania leczenia.