Zaburzenia erekcji po pierwszym stosunku u 33-latka

Zbyt krótki seks - od jakiegoś czasu mam problem gdyż po wytrysku nasienia nie mogę przez co najmniej ok godziny uprawiać dalej seksu - krótko mówiąc nie staje mi. Pierwszy raz jest super - pełny wzwód - wszystko w porządku aż do wytrysku. Czym to może być spowodowane? Partnerka czasem nie jest zadowolona - zależy jakie pozycje uprawiamy - z reguły jak jest na mnie to ją zadowolę i siebie ale w innych pozycjach szybciej dochodzę i niestety nie zadowalam partnerki.

Dzień dobry!

Zdolność do odbycia drugiego stosunku bezpośrednio po wytrysku nie jest dana wszystkim mężczyznom i nie jest dana na całe życie. Tzw. "okres refrakcji" (podczas którego nie jest możliwe ponowne uzyskanie wzwodu) najczęściej przedłuża się z wiekiem mężczyzny. To naturalne. Pozytywną zmianą może być poprawa higieny, stylu życia - dieta, aktywność fizyczna, używki, wykluczenie chorób, które mogą zaburzać sprawność seksualność itp. Najczęściej kluczem jest jednak zgłębianie i ubogacanie sztuki seksualnej, a także rozmowy z partnerką, budowanie wzajemnego zaufania, rozmowa o swoich odczuciach, przeżyciach, wzajemne poznawanie reakcji swojego ciała itp.

Pozdrawiam!

Wydaje się, że występuje tutaj raczej problem kontroli wytrysku.Wydłużenie pierwszego kontaktu zmniejszyłoby prawdopodobnie pilne oczekiwanie na drugą erekcję.
Wraz z wiekiem coraz trudniej uzyskać szybką powtórną erekcję,
Zależy ona od kondycji oraz kontekstu sytuacyjnego, ale jest w dużym stopniu cechą indywidualną.
Trudno ocenić stopień braku kontroli nad wytryskiem, bo brak w poście danych.
Być może warto rozważyć wizytę u lekarza seksuologa.
W takich sytuacjach staramy się wpłynąć na ejakulację, ale też poprawić styl życia na zdrowszy.Wsparcie farmakologiczne bywa pomocne, ale powinien decydować o tym specjalista.
Pozdrawiam. JW, Poznań.