Zaburzenia erekcji po spożywaniu alkoholu i częstej masturbacji

Witam mam 28 lat moje pracie nie podnosi sie od 3 dni przezylem duzy zawod milosny po czym pilem duza ilos alkoholu oraz masturbowalem sie 2-3 razy dziennie przez dwa tygodnie czy mam powody do obaw poczulem tylko lekkie poeczenie pracia prze 5 min po masturbacji niezbyt bolesne

Witam Pana,

Sytuacja nagłego rozpadu związku może powodować bardzo duże spiętrzenie negatywnych emocji, zarówno złości jak i smutku i przykrości. Czasem objawy, które pojawiają się po nagłym rozstaniu mogą być klasyfikowane jako ostrareakcja na stres (więcej na temat reakcji na stres prosze przeczytać na mojej stronie internetowej www.psychiatrawarszawa.com.pl). W takiej sytuacji mogą pojawiać się przeróżne objawy, także zaburzenia erekcji (ZE). Zaburzenia erekcji mogą występować także w przebiegu depresji. Z drugiej strony w ostrym kryzysie, kiedy trudno "przetworzyć" cały swój stan emocjonalny może pojawiać się pokusa rozładowania napięcia emocjonalnego przez masturbację czy spożywanie alkoholu. Mam wrażenie, że Pana sposoby radzenia sobie właśnie rozwinęły się w opisanym przeze mnie kierunku. Wydaje się że zaburzenia erekcji u Pana są przejściowe i powinny ustapić, gdy Pana emocje się ustabilizują i zarzuci Pan rozładowywanie napiecia psychicznego poprzez masturbację. Jeśli tak sięnie stanie, a objawy obnizonego nastroju będą się utrzymywać -warto sonsultować się z lekarzem psychaitrą w celu oceny poziomu obniżonego nastroju oraz/ lub lekarzem seksuologiem w celu diagnostyki zaburzeń erekcji.

Pozdrawiam!