Zaburzenia erekcji po założeniu prezerwatywy

Witam, mam 19 lat i według mnie problem z utrzymaniem erekcji. Mianowicie zawsze wszystko było ok - pewniego dnia spróbowaliśmy prezerwatyw przedłużających stosunek, po chwili erekcja zanikła, tak była następnym razem i następnym. Zrezygnowalismy z tych prezerwatyw. Teraz podczas seksu oralnego czy masturbacji wszytko jest ok lecz kiedy zakladam prezerwatywe i ma dojsc do stosunku nagle penis opada, erekcja zanika. Nie jest tak zawsze ale czesciej niz zadziej.

Możliwe jest, iż Twój problem wynika z lęku właśnie przed tym, co się dzieje - raz zdarzyło się, że erekcja znikła, a potem - być może podświadomie - bałeś się, że sytuacja się powtórzy. Przez to prawdopodobnie stworzył się pewien schemat, który jest teraz powielany. W takim wypadku pozbycie się lęku, pozwoli pozbyć się problemu. Polecam udać się na konsultację z psychologiem, bądź psychologiem-seksuologiem, który pomoże Ci przepracować ten problem i wrócić do równowagi. Powodzenia.