Zaburzenia erekcji podczas pierwszego razu

Mam 21lat i niedawno wraz z dziewczyną postanowiliśmy współżyć. Wszystko było w porządku do czasu kiedy założyłem prezerwatywę i miałem wejść, penis opadł. Ostatecznie nie udało się nam dokończyć, tym razem ani następnym. Do tego momentu masturbowałem się prawie codziennie i postanowiłem z tym skończyć. Jestem zdrowy, nie palę, alkohol bardzo sporadycznie, poranne erekcje się nawet bardzo mocne. Moja partnerka jest piękna, kochamy się i bardzo mi na niej zależy. Bardzo proszę o porady

Często podczas pierwszego razu lub z nową atrakcyjną partnerką mogą wystąpić zaburzenia erekcji. Są one zwykle związane z nasileniem obaw, leków, a także z tzw "orientacją zadaniową", która oznacza skupienie się na sprawności, a nie na samym akcie, swoich odczuciach czy partnerce. Zwykle z czasem ten problem mija.
Ponadto rozpraszająco może działać sam moment zakładania prezerwatywy - może warto uczynić z tego element gry erotycznej np. poprosić by zrobiła to dziewczyna.

Póki co nie ma powodów do niepokoju, takie rzeczy się zdarzają. Jeśli problem będzie się powtarzał przez dłuższy czas można zasięgnąć porady w gabinecie seksuologicznym.

Pozdrawiam!