Zaburzenia erekcji przy ładnych kobietach

Witam. Mam 21 lat i zauważyłem, że od niedawna zachodzi u mnie mnie dziwna zależność. Mianowicie przy kobietach które podobają mi się bądź też średnio mi się podobają (czyli takie z którymi przebywam co jakiś czas) nie dochodzi u mnie do erekcji. Zapewne jest to też spowodowane alkoholem, ale kobieta musi "pobawić" się moim penisem by erekcja zaszła. Dodatkowo masturbuję się dość często - codziennie lub ograniczam co tydzień, lecz ciężko mi wytrwać. Czy może być to spowodowane masturbacją?

Nie jest możliwa konkretna pomoc internetowa, zachęcam do odwiedzenia lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Prawdopodobnie istotniejsze znaczenie niż sama masturbacja (która najczęściej jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego osoby, która nie współżyje), ma stres, lęk, napięcie, zadaniowe podejście do relacji seksualnych. Często na bazie tego napięcia emocjonalnego dochodzi do paradoksalnej zależności: im większe podniecenia, im większa ochota na seks, im bardziej atrakcyjna partnerka - tym większy stres i problem z osiągnięciem pełnej erekcji.

Pozdrawiam!