Zaburzenia funkcji nerek u 58-latka

Przestaje mi pracować jedna nerka. (kreatynina - 129, eGFR49) Czy są naturalne środki likwidujące zaburzenia filtracji nerek i poprawiające ich pracę? Pozdrawiam

Szanowny Panie,
Nie ma naturalnych środków likwidujących ogólnie zaburzenia filtracji nerek. Zawsze trzeba działać przyczynowo i kierunkowo. Należy ustalić jakie jest podłoże (jaka choroba) odpowiada za pogorszenie funkcji nerki (nerek) i wdrożyć leczenie. Oczywiście istnieją różne zioła np. moczopędne ale one tylko działają wspomagająco.
z poważaniem,
J.Zachwieja