Zaburzenia hormonalne i problem z zajściem w ciążę. Dlaczego tak się dzieje?

Witam,
mam pewien problem, otóż po długich staraniach o dzidzię, zauważyliśmy z partnerem, że jest ze mną coś nie tak. Zatrzymała mi się miesiączka, nie pojawiła się u mnie przez 4 miesiące. Nie schudłam, nie przepracowywałam się fizycznie, tylko troszkę przytyłam.
Mój lekarz przepisał mi tabletki hormonalne, po których miesiączka się pojawiła, jednak na następny miesiąc, znów jej nie było i nie ma jej do tej pory, a to 2 miesiąc bez okresu. Nie miałam żadnych robionych badań i lekarz nie przepisał mi tabletek na wspomaganie ciąży, o które prosiłam.
Dlaczego tak się dzieje? Co mi dolega? Boję się, że nie będę mogła zajść w ciążę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli jest Pani pewna, że nie zaszła w ciążę, to najpewniej wystąpił u Pani problem endokrynologiczny, który objawia się zatrzymaniem owulacji i miesiączki. Lekarz przepisał Pani tabletki na wywołanie krwawienia, a nie fizjologicznej miesiączki.
Powinna Pani się udać do dobrego ginekologa, najlepiej ginekologa-endokrynologa, który podejmie się zdiagnozowania i ewentualnego leczenia Pani choroby. Trudno mi z tak skąpego opisu nawet spekulować o możliwych przyczynach, nie mówiąc o możliwościach leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!