Zaburzenia hormonalne u 40-latki

Witam, mam 40 lat, cierpiałam na pco po roku leczenia udało mi się 9 lat temu urodzić dziecko, obecnie od 2 lat nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, ostatnią miesiączkę miałam bardzo skąpą, jakis 37 dni temu, cykle miesiączkowe b. niereg. od kilku tyg czułam bóle piersi , brak okresu, test ciążowy wypadł pozytywnie, czy oznacza on ciąże? czy raczej zaburzenie hormonalne? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Jeśli test ciążowy jest dodatni to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest Pani w ciąży. Sugeruję zgłosić się do ginekologa aby oznaczyć bhcg z krwi.

Pozdrawiam.